کود گلدان

موارد کاربرد کود گلدان

موارد کاربرد کود مناسب گلدان، در رشد گیاهان آپارتمانی، خانگی، گلخانه ای، زینتی و هر نوع گل و گیاهی است که در گلدان نگه داری می شود. هر چند می توان برای خاک گلدان از کودهای مختلفی استفاده نمود، ولی از آنجا که این کودهای مخصوص گلدان با تحقیقات متخصصان گیاه شناسی و علوم مرتبط، مخصوص خاک گلدان تهیه شده، استفاده از آن می تواند تأثیر بسزایی در رشد گیاهان گلدانی داشته باشد.

کود گلدان سبب رشد مناسب و شادابی گیاهان گلدانی و گیاهان زینتی و همچنین رسیدن مواد مغذی و سرشار از مواد معدنی مورد نیاز به گیاه می شود.

چرا کود گلدان

امروزه به دلیل تغییر نحوه ی زندگی بشر و افزایش شهر نشینی و همچنین افزایش آپارتمان نشینی در سطح شهرها، استفاده از گیاهان آپارتمانی و گیاهان خانگی بسیار رونق دارد. همچنین در نمایشگاه های گل و گیاه و گلخانه ها، به دلیل وجود گلدان های متعدد و تنوع گل و گیاه، توجه به خاک گلدان امری ضروری به شمار می آید. ازآنجا که نگهداری گیاهان خانگی و آپارتمانی اغلب در گلدان صورت می گیرد، توجه به نحوه مراقبت و رشد گیاهان اهمیتی قابل توجه پیدا کرده است و نیاز به استفاده از گلدان ها در گلخانه ها و نمایشگاه های گلهای زینتی، کاملاً مشهود است. هر چند نحوه مراقبت و رشد هر گیاهی که در گلدان قرار می دهید متفاوت است و مستلزم آشنایی با نحوه نگهداری از آن گیاه می باشد، ولی می توان گفت که در اکثر گلدان ها یک فرمول برای خاک گلدان وجود دارد و آن، استفاده به میزان یکسان از ماسه، کود گلدان ، خاک برگ و همچنین خاک باغچه(کود باغچه)(که حاصلخیزی بالایی هم دارد) است.

مزایای استفاده از کود گلدان

• قابل استفاده برای انواع گیاهان گلدانی
• سرشار از مواد معدنی و تقویت کننده گیاهان
• کمک به خاک برای جذب مواد مورد نیاز رشد
• شادابی و شکل گیری بهتر گیاهان

کود گلدان

خرید کود گلدان

کود گلدان از جمله کودهایی می باشد که گلخانه داران و افراد معمولی جهت مصارف تغذیه ای گل ها و گیاهان خانگی خود از آن استفاده می کنند. گیاهان خانگی با توجه به این که در گلدان های کوچک نگه داری می شوند و با تغذیه گیاه از خاک محدود گلدان و رشد ریشه در فضای خاک مقدار انرژی و توان خاک جهت فراهم کردن مواد مغذی، ویتامین ها و دیگر موارد به مروز زمان از دست رفته و برای رشد و سالم نگه داشتن گیاه باید به آن کود تزریق نمود. این کود از جمله کودهای تولیدی شرکت پالایش کود می باشد، که جهت مصرف گیاهان خانگی و آپارتمانی مورد استفاده قرار می گیرد. نحوه مصرف و تزریق کود برای گیاه با توجه به نوع گیاه از نظر مقدار سن، اندازه و اندام گیاه، گلدهی، فصل خواب گیاه، حساسیت به عناصر و... تغییر می کند. شرکت ما با در نظر گرفتن این مسائل کود خود را با غلظت و درصدهای مختلف تولید و عرضه بازار نموده است. کیفیت رمز ماندگاری انواع کودهای تولیدی شرکت پالایش کود می باشد.

محصولات کود