کود ارگانیک

کود ارگانیک

تعریف کود ارگانیک - کود اورگانیک

کود ارگانیک ترکیبی از مواد مرطوب و عالی ضروری و مغذی برای خاک است که امروزه با لقب زباله سبز شناخته میشود. در واقع از هر ماده آلی بلا استفاده برای انسان و سایر جانوران می توان در راستای تولید کود استفاده کرد. کود کمپوست یا کود اورگانیک چیزی جز هدایت یک فرآیند طبیعی نیست و در واقع تجزیه مواد زائد همان تولید کود در طبیعت محسوب میشود. تنها چالشی که در تولید کودهای ارگانیک در جهان امروز دیده میشود، یافتن طلای سیاه یا مواد آلی غنی برای تولید کود اورگانیک است.

چرا کود ارگانیک - کود اورگانیک

مرغوبیت یک خاک و حاصلخیزی آن به عوامل متعددی وابسته است. یکی از راه هایی که با استفاده از آن می توان خاک را تقویت کرد، استفاده از کودهای ارگانیک یا کود کمپوست است که مضرات کودهای شیمیایی مشابه را ندارد و برای خاک تنها نقش یا یک مکمل غذایی را دارد. کود ارگانیک محتویات مختلفی دارد و شیوه های تولید آن نیز متفاوت است. قبل از هر چیز لازم است با مفهوم کود اورگانیک آشنا شوید.

علت استفاده از کود ارگانیک - کود اورگانیک

کود کمپوست نقش اساسی را در تولید خاک ایفا می کند. کود کمپوست شکنندگی خاک را کاهش می دهد و در ایجاد یک ساختمان مرطوب، قوی و مغذی نقش دارد. نکته جالب توجه در استفاده از کودهای ارگانیک تولید همه گیر آن در منزل و استفاده برای گیاهان است. کود آلی در حکم یک مالچ کاری برای خاک است. کود کمپوست یا کود اورگانیک شامل یک طیف کامل از مواد مغذی گیاهی ضروری است. خوش بختانه امروزه می توان سطح مواد مغذی را در کود کمپوست و خاک تست کرد و برای کمبود های مواد آلی از مکمل های موجود استفاده نمود. تحقیقات انجام شده در دانشگاه کالیفرنیا ثابت کرده است که تنها نیم اینچ از کودهای ارگانیک می تواند حاصلخیزی خاک را تا 30 سال افزایش دهد. عملکرد کودهای اورگانیک با استفاده از جداسازی کربن تفسیر میشود.

کود ارگانیک

مقایسه کود اورگانیک با کود شیمیایی

در مقایسه کود اورگانیک با کود شیمیایی مثل اوره یا سوپر فسفات ساده این نکته را یادآور می شویم که هر گونه ماده شیمیایی با سازوکار طبیعت ناهمخوان بوده و مشکلات عدیده ای بوجود خواهد آورد.
• کود اورگانیک تمام مواد مورد نیاز خاک و گیاه را دارا می باشد.
• مقاومت بالایی در مقابل آبشویی دارد.
• موجب تولید محصول با کیفیت و از نظر فوائد، نسبت به محصولات حاصله از کود های شیمیایی برتری دارند. همچنین تقاضای زیاد و مصرف کننده بیشتری دارد.
• وجود تخم علف های هرز در کود های شیمیایی، کشاورزان را با مشکلات زیادی از جمله تخریب خاک های کشاورزی مواجه کرده و هزینه های زیادی جهت از بین بردن آن ها متحمل می شوند.
• کود های شیمیایی موجب ایجاد اختلال در مواد و موجودات خاکی می شوند.
• افزایش فرسایش خاک و آلودگی محیط زیست، محصولات مضر و بی کیفیت نتیجه استفاده از کود شیمیایی می باشد.

قیمت کود اورگانیک

کود های اورگانیک غنی شده جهت مصارف زراعی و کشاورزی، به اشکال مختلف به فروش می رسد. قیمت کود ارگانیک بر اساس نوع و مقدار مصرف متفاوت است. فروش کود ارگانیک در بستر اینترنت به دلیل اهمیت و مقرون به صرفه بودن آن رواج یافته است. جهت خرید کود اورگانیک و دریافت مشاوره جهت ارزیابی و تعیین مقدار مصرف و اطلاعات تکمیلی با ما تماس بگیرید. با وجود کود اورگانیک، ما شاهد داشتن محصولات ارگانیک یعنی محصولاتی که از مواد و سموم شیمیایی مبرا هستند، خواهیم بود.

خرید کود ارگانیک

کود ارگانیک از نمونه کودهای طبیعی و بدون استفاده از هر گونه مواد شیمیایی می باشد. این نمونه از کود جهت تغذیه گیاهان و محصولات باغی و زراعی برای بدست آوردن تولیدات سالم، مفید و ارگانیک استفاده می شود. این کودها می توانند مواد آلی مفید خاک را تامین نمایند و هم چنین گاز کربنیک، گاز آمونیاک و ترکیبات نیتراته و بسیاری از دیگر ترکیبات مورد نیاز گیاهان را فراهم کرده و سبب ایجاد محیطی مناسب برای رشد و نمو گیاهان می گردند. افراد باید در خرید و استفاده از کود ارگانیک دقت نمایند تا از مراکز معتبر و نام آشنا آن را تهیه نمایند تا در زمان استفاده و بعد از آن اثر مطلوب آن را بر روی گیاهان خود مشاهده کنند. شرکت ما با توان تولید انواع کود اورگانیک با هر مقدار و هر درصدی متناسب با نیازگیاهان آمادگی خود را جهت این موضوع اعلام کرده و با در دست داشتن کارشناسان و محققان حاذق در این زمینه حاضر به پاسخ گویی به هر گونه نیاز افراد جهت مصارف کود دهی و تغذیه گیاهان می باشد.

محصولات کود

twst