کود کمپوست

موارد کاربرد کود کمپوست

با توجه به مزایای بی شماری که این کود داراست، کود کمپوست یکی از پرمصرف ترین کود ها در جهان می باشد که موارد کاربرد فراوانی دارد. موارد کاربرد کود کمپوست در کشاورزی، باغداری، مزارع، ساخت محوطه های گل و گیاه و ... باعث شده که تقاضا برای این کود به مرور زمان بیشتر و بیشتر شود. نکته ای که در مورد کمپوستها وجود دارد این است که حدود دو هفته طول می کشد که به طور کامل به خورد خاک برود و به همین جهت بهتر است دو هفته قبل از بذرپاشی، اقدام به ترکیب این کود با خاک بکنید.

چرا کود کمپوست

کود کمپوست Compositus به معنای مخلوط و ترکیبی از چند ماده است. در عمل کمپوست ، با استفاده از پسماند ها و فضولات گیاهی، حیوانی و انسانی و همچنین زباله های تر مانند سبزیجات، پوست میوه ها، پس مانده غذاها و خوراکی های دور ریخته شده و ترکیب این مواد با انواع خاصی از باکتری ها به دو روش هوازی و بی هوازی، کودی غنی و پر از مواد مفید برای رشد گیاهان تولید می شود. کود حاصل از این روش(که یکی از قدیمی ترین روش های تولید کود به حساب می آید) برای مصارف کشاورزی و همچنین پرورش گل و گیاه بسیار مناسب می باشد و با توجه به مواد معدنی فراوانی که داراست، از جمله فسفات و منیزیم، مخلوط این کود با خاک کشاورزی، باعث می شود که خاک، آب بیشتری را در خود ذخیره کند و مواد مغذی در درون خاک به سرعت جذب گیاهان شود. همچنین این کود (که یکی از بهترین انواع کود به شمار می رود) خود، یک آفت کش طبیعی نیز هست.

مزایای استفاده از کود کمپوست

• کاهش نیاز به آب (مخصوصا در مصارف کشاورزی)
• کاهش آلودگی های زیست محیطی و کمک به محیط زیست به دلیل استفاده از فضولات در تولید کود کمپوست
• آبرفتی شدن خاک
• این کود یک آفت کش طبیعی
• موارد کاربرد فراوان
• کاهش هزینه کشاورزی

پاکیزگی با کود کمپوست

کمپوست از واژه کمپوزیت به معنی تجزیه می باشد. کمپوست انواع مختلفی دارد و مواد مختلفی در تهیه آن مورد استفاده قرار می گیرند.برخی موادی که در تولبد کمپوست مورد استفاده قرار می گیرند عبارتند از: گیاهان، برخی زباله های تجدید پذیر، کرم ها، بقایای درختان، میوه ها و مواد زائد سبزیجات که در واقع می توان گفت که این کود از پسماند ها و مواد آلی موجود در طبیعت بوجود می آید. کمپوست از دو طریق هوازی و بی هوازی تجزیه شده و در نهایت ماده غنی بوجود می آید که در کشاورزی و باغداری از آن استفاده می شود. این ماده غنی کود کمپوست نام دارد. ترکیب این کود در زمین کشاورزی به همراه سولفات پتاسیم توصیه میشود.
طرز تهیه کود کمپوست بسیار ساده بوده اما نیاز به داشتن مهارت و تجربه می باشد تا از گند بویی و ایجاد علف های هرز و موارد دیگر در آن جلوگیری شود. جهت ساخت کمپوست در منزل با کمک کومه کردن مواد زائد در چاله ای در زمین و یا استفاده از سطل تهیه کمپوست انجام می شود. پاکیزگی با کمپوست یعنی اینکه نیازی به آفت کش نباشد. همچنین از تجمع مواد زائد و زباله های قابل تجدید در محیط زیست نیز جلوگیری می کند. کمپوست آلودگی و مضرات کود های شیمیایی را نداشته و از بازیافت مواد کاملا ارگانیک تهیه می شود. قیمت کود کمپوست با توجه به مزایا و مصارفی که دارد، بسیار اقتصادی تر از کود های دیگر می باشد.

کود کمپوست

خرید کود کمپوست

کود کمپوست از انواع کودهای طبیعی و جز بهترین نمونه های کودهای غیر شیمیایی و مفید جهت گیاهان می باشد که با استفاده از مواد آلی تهیه و ترکیب می شود و با توجه به نوع هر گیاه و مقدار مواد تشکیل دهنده آن به شکل استاندارد شده ای تهیه و تولید می گردد. این کود بهترین تقویت کننده خاک است. در واقع این کود دارای میکروارگانیسم هایی می باشد که باعث سالم و متعادل نگه داشتن خاک می گردد. این نوع کود مورد مصرف بسیاری از گیاهان می باشد و مقدار مصرف آن با توجه به مسائلی از جمله نوع خاک، نوع گیاه، سن و جثه گیاه و مسائل دیگر تغییر می کند. افراد می توانند با استفاده از راهنمایی و مشاوره کارشناسان و متخصصان این بخش مقدار و درصد مورد نیاز گیاه به کمپوست را خریداری و مورد استفاده قرار دهند. نوع بسته بندی و طریقه مصرف مهم ترین بخش هایی است که در خرید کود باید دقت نمود و تقریبا جز معیارهای اصلی است که افراد باید در خرید کود کمپوست اصل و با کیفیت در نظر داشته باشند. کود کمپوست تولیدی در شرکت ما از بهترین مواد تشکیل شده و هر آن چه گیاهان شما به آن جهت رشد، سلامتی و باردهی احتیاج دارند در آن یافت می گردد.

محصولات کود

twst