کود گیاهان

مثال های کود گیاهان

 مثلاً کود گلدان و کود باغچه با ترکیباتی مشخص برای پرورش گیاه در گلدان و باغچه مورد استفاده قرار می گیرند و هر کدام نحوه کود دهی خاص خود رادارد. البته فاکتورهای دیگر نیز در نوع، میزان و زمان کوددهی تأثیرگذار است. کود گیاهان می تواند طبیعی و یا غیر طبیعی باشد منظور از غیر طبیعی انواع کودهای شیمیایی است که برای گیاهان مورد استفاده قرار می گیرد هر چند که اگر میزان استفاده بیشتر از حد باشد می تواند آسیب زیادی به گیاهان وارد کند، برای آشنایی بیشتر با انواع کود و مزایا و معایب آنها، توصیه می کنیم این بخش را مطالعه کنید.

چرا کود گیاهان

کود گیاهان را بسته به نوع استفاده و کاربرد می توان در محیط های مختلفی برای رشد و پرورش گیاهان استفاده کرد. امروزه پرورش گیاهان خانگی و گیاهان آپارتمانی و گیاهان گلخانه ای رونق بسیاری گرفته که نگهداری این گیاهان اغلب در گلدان و باغچه صورت می پذیرد. به همین دلیل آشنایی با نوع خاک و کود و نحوه پرورش گل و گیاه کمک شایانی در پرورش آنها می کند. یکی از عوامل اصلی در پرورش گیاه، کود مورد استفاده در خاک می باشد. این کود کمک می کند تا مواد لازم برای گیاه فراهم گردد و گیاه رشد و شکل گیری مناسبی داشته باشد. محققان برای محیط های رشد متفاوت، کود های مخصوص با ترکیبات منحصربه فردی ارائه کرده اند.

کود گیاهان چه فایده ای دارد؟

به طور کلی کود گیاهان باید قدرت بالایی در جذب مواد مغذی و معدنی مورد نیاز گیاه داشته باشد. این مواد برای رشد و نمو گیاه و همچنین محصول دهی مناسب و باکیفیت آن لازم و ضروری هستند. از دیگر دلایلی که کود برای خاک گیاه مورد استفاده قرار می گیرد، این است که این کود به خاک کمک می کند تا آب لازم برای گیاه را جذب و ذخیره کرده و آن را به آرامی و تنظیم شده به ریشه گیاه برساند. ممکن است در بعضی از خاک ها قدرت جذب آب پایین باشد یا اینکه گیاه در منطقه ای کم آب و کم باران رشد کند. با ترکیب کود به خاک، قدرت جذب و نگه داری آب در خاک بالا رفته و گیاه دچار کمبود آب نخواهد شد.

کود گیاهان

انواع کود گیاهان

  1. کود آپارتمانی

  2. کود آپارتمانی

  3. کود خانگی

  4. کود زینتی

  5. کود کاکتوس

از طریق دکمه لیست تمام محصولات در زیر می توانید خرید خود را انجام دهید.

محصولات کود

twst