نکات مربوط به کود کاکتوس

کود کاکتوس

موارد مهم کود کاکتوس

کود کاکتوس از مهمترین کودهای مورد نیاز کاکتوس است که باید به گونه ای باشد که در جذب و ذخیره آب، به ریشه گیاه کمک کند چرا که کاکتوس نیاز به آب فراوان دارد. دوران رشد کاکتوس در بهار و تابستان می باشد و در فصول سرما، به خواب زمستانی فرو می رود. این بدان معناست که زمان مناسب برای کود دهی به کاکتوس در فصل بهار و تابستان است و در فصول استراحت گیاه، کود دهی هر سه ماه یکبار کافیست.

چرا کود کاکتوس

گیاه کاکتوس Cactus از جمله گیاهان زینتی می باشد که امروزه در انواع مختلفی در بازار به فروش می رسد. کاکتوس ها می توانند دارای برگ یا بدون برگ باشند که کاکتوس عمودی عمدتاً از گونه بدون برگ آنهاست. این گیاه به طور طبیعی در مناطق خشک و گرمسیری رشد می کند و به دلیل خاصیت جذب و ذخیره آب بالایی که دارا می باشد، مقاومت خوبی در برابر شرایط محیطی سخت دارد.

نکات مربوط به کود کاکتوس

کودی که برای خاک کاکتوس مورد استفاده قرار می گیرد، باید مقدار ازت کمی داشته باشد. اگر از کود هایی که به صورت تدریجی با خاک مخلوط می شوند استفاده کنید، برای گیاه مناسب خواهد بود(البته سالانه یک بار در اوایل بهار). می توانید از محلول رقیق کود حیوانی که نوعی کود زیستی به شمار می آید و همچنین کود کمپوست برای تأمین مواد معدنی استفاده نمایید. همچنین می توانید از تقویت کننده های مخصوص کاکتوس که باعث زیبایی و شادابی و رشد بهتر این گیاه می شود بهره ببرید. توجه به این نکته داشته باشید که برای کاکتوس های عمودی باید از گلدان های عمودی شکل و برای کاکتوس هایی که حالت گرد دارند، از گلدان هایی با پهنای 5 الی 6 سانتی متر بیشتر از عرض گیاه استفاده کنید. نکته آخر اینکه کاکتوس هایی که در خاک خشک و سبک رشد می کنند، نیاز به آبیاری بیشتر و کود مرغوب تری دارند.

خرید کود کاکتوس

اصولا همه گیاه کاکتوس را جز گیاهان مقاوم نسبت به بیماری، آفت، بی آبی و ... می دانند علت نیز قرار گیری مکان اصلی رشد این گیاهان در مکان های بی آب و علف و بیابانی و شرایط سخت است. در صورتی که باید گفت برای مراقبت و نگه داری از این گیاهان نیز باید تمهیدات لازم از جمله مقدار آب دهی، نور کافی، تهویه مناسب، رطوبت و از همه مهم تر کود مورد نیاز را تامین نمود. این کود یکی از مواردی است که برای تامین مواد غذایی گیاه نیاز بوده و برای تامین و خرید آن باید به مراکزی مراجعه نمود که دارای اعتبار و تجربه کافی در این زمینه باشند تا بتوان سلامت گیاه را با مصرف محصولات تولیدی آن ها تضمین نمود. با توجه به نوع کاکتوس، اندازه و سن آن باید کود کاکتوس مناسب با مقدار و درصد مورد نیاز را تزریق کرد. شرکت ما با توجه به نیازهای مشتریان در زمینه تولید انواع کود منجمله این کود سلامت گیاهان کاکتوس شما را پشتیبانی و تضمین می نمایند.

محصولات کود

twst