راهنمای استفاده از کود هیومیک اسید

همان طور که در بخش اول راهنمای استفاده از هیومیک اسید خواندید، انواع مختلفی کود هیومیک اسید به صورت تجاری عرضه میشوند که علاوه بر گیاهان، جهت مصارف انسانی و حیوانی نیز قابل استفاده هستند. این کود به دو صورت محلول و حالت نامحلول یا هیومین در دسترس است. راهنمای استفاده صحیح از هیومیک اسید به شما در انتخاب کود مناسب کمک می کند.

راهنمای استفاده از کود هیومیک اسید (بخش دوم)

راهنمای استفاده از کود هیومیک اسید (بخش دوم)

راهنمای استفاده از کود هیومیک اسید

در مقایسه با سایر محصولات آلی ، کود هیومیک اسید غنی و مغذی تر است. در واقع علت استفاده از هیومیک اسید با وجود سایر کود ها، ساختار مولکولی آن می باشد. فعالیت هیومیک اسید در حدود 4 برابر بیشتر از مواد هیومیک است. استفاده از هیومیک اسید رشد گیاه در خاک را با افزایش دوره زمانی رشد، افزایش می دهد. دقت داشته باشید که تمام محصولات هیومیک اسید مشابه هم نیستند. هیومیک اسید معمولا به صورت محلول و تیره رنگ دیده میشود. رنگ هیومیک اسید بعد از حل شدن در آب کمی روشن تر میشود.
خواص هیومیک اسید
خواص هیومیک اسید به فاکتور های مختلفی وابسته است. به عنوان مثال نوع مواد آلی مادری در هیومیک اسید اهمیت زیادی دارد. شرایط کنترل کیفیت نهایی هیومیک اسید نیز مهم است. سطح کربنی که در هیومیک اسید نیز به کار برده میشود معیار مناسبی برای تعیین کیفیت محصول است. هیومیک اسیدی که تحت شرایط اکسیداسیون تولید میشود کیفیت های مختلفی خواهد داشت. به عنوان مثال اکسیداسیون یکی از مواد اولیه تولید هیومیک اسید یعنی ذغال سنگ نارس به تنهایی کیفیت پایین تری را به هیومیک اسید نهایی می دهد. به همین دلیل است که معمولا در ترکیبات هیومیک اسید از مواد مختلف استفاده میشود.
راه های افزایش مرغوبیت هیومیک اسید
• استفاده از آب های تازه با خصلت قلیایی
• استفاده از ریزمغذی ها نظیر دانه های گرانول

محصول پیشنهادی ما :

 

کود هیومیک اسید

0 دیدگاه برای طریقه مصرف هیومیک اسید
  1. ممنون. مطلب خوبی بود راجع به کود هیومیک اسید.
    سپاس

یک دیدگاه ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *