شرایط کشت برنج در استان فارس

ریس جهاد کشاورزی  گفت که کاشت برنج های کشاورزان در استان شرایط خاصی دارد. محمد مهدی قاسمی، روابط عمومی فارس یاهامز، اعلام کرد که ضرورت آبیاری تمام فعالیت ها برای مجبور کردن دولت برای ممنوعیت تولید برنج در وضعیت فعلی، شرایط کشت برنج در استان ها را اعلام کرده است.کمیسیون رسمی اظهار داشت که طبق ضمیمه ی ضریب امنیت، تنها در استان های گیلان و مازندران، طبق اطلاعات وزارت کشاورزی خشخاد، او مجوز دریافت مجوز و سایر استان های استان را تحت شرایط خاصی مجاز دانسته است داده می شود وی افزود: “بر اساس این، در خارج از استان های گیلان و مازندران، خشک شدن تهدید مسمومیت به آبیاری تحت فشار و نصب یک متر با تحویل استاندارد یا حجم و استفاده حداکثر 7000 متر مکعب آب در هکتار در طول یک دوره کشت که توسط جهاد کشاورزی مشترک و شرکت آب منطقه ای استان تأیید شده است.

شرایط کشت برنج در استان فارس

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس گفت: “در این استان اجرای موفقیت آمیز کاربرد جدید کود در این زمینه یک خلبان است، به همین منظور کشاورزان سیستم های جدید آبیاری با دولت یارانه ای اختصاص می یابد.”قاسمی اضافه کرد: طبق فرمان کابینه وزیران، وزارت جهاد کشاورزی مسئول معرفی جایگزین های برنج در خارج از استان های گیلان و مازندران است و ترویج و تسهیل کمک های فنی و اعتباری، ارائه پشتیبانی لازم از قبیل کارخانه شالیکوبی فقط در منطقه کشت برنج، از جمله یارانه ها، تولید مواد منفجره (سم، کود، کشاورزی، انرژی و غیره)، توافق، بیمه، امکانات، ساخت و ساز و توسعه، مجاز می باشد استان گیلان و مازندران. بود
رئیس جهاد کشاورزی استان فارس افزود که وزارت جهاد کشاورزی همچنین باید نیازهای اساسی برای بهبود بهره وری کشاورزان، بهره وری منابع و تولید برنج از جمله تجهیز و ارتقاء ساخت و ساز و توسعه آب بندان ها، اجرای روش های جدید آبیاری و تکمیل شبکه های آبیاری و زهکشی و کمک های فنی و اعتباری برای ماشین سازی، دانه های اصلاح شده، تغذیه متعادل، مدیریت آفات، بیماری ها، علف های هرز و کشت در استان های گیلان و مازندران و مناطق تحت پوشش  می شود.
قاسمی خاطر نشان کرد: طبق این فرمان، وزارت جهاد کشاورزی، صنایع، معادن و تجارت همچنین خدمات و امکانات فنی و اعتباری را برای تغییر خطوط تولید غیر فعال در خارج از استان مازندران، گیلان و مناطق یاد شده ذکر کردآنها پرداخت کرده اند. با توجه به افزایش گلخانه ها بدلیل کمبود آب ، و استفاده از کود های مختلف نظیر کود هیدروپونیک ، هیومیک اسید ، کود اوره بهتر است از محصولات جایگزین استفاده شود.

با توجه به تصویب کابینه وزیران، وزارت انرژی، تحت قانون افزایش بهره وری بخش کشاورزی و منابع طبیعی در ارتباط با تحویل حجم آب به محصول مطابق با توجه به ماده 6 این تفاهم نامه، وزارت انرژی به موجب ماده 39 قانون مجاز است. برنامه ششم توسعه در رابطه با افزایش هزینه های آب و برق برای کشت برنج خارج از استان های گیلان و مازندران و مناطق تحت پوشش و مناطق مجاز خارج از الگوی کشت در سال اول سال 50٪ و در سال دوم و سوم. به دلیل شناسایی وزارت نیرو در استان، هزینه های متوسط ​​آب و برق 100 درصد است..
رئیس جهاد کشاورزی استان فارس گفت: که وزیران همچنین متعهد به وزارت انرژی برای تعیین چاه های آب بدون اجازه به منظور پر کردن و بلوک چاه های بدون مجوز می باشند.
قاسمی با اشاره به این واقعیت که ما مجری دولت هستیم و باید گام جدی و قاطع در این زمینه بگیریم افزود: “وظیفه ما پیروی از بخش مربوط به بخش کشاورزی است، بنابراین لازم است که هر چه زودتر در یک راه جامع برای جامعه اطلاع رسانی شود. کشاورزان و خبرنگاران که در این زمینه علاقه مند هستند، علاوه بر ارقام کشاورزی باید با خانه کشاورزی و سیستم اداره گواهینامه همکاری کنند.

1 پاسخ به شرایط کشت برنج در استان فارس
  1. برنج کاری تو ایران یعنی دردسر بخدا ارزشی نداریم


[بالا]

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

twst