قیمت تضمینی گندم باید افزایش پیدا کند

قیمت تضمینی گندم باید افزایش پیدا کند: گفته می شود دولت، وزارت جهاد کشاورزی و شورای اقتصادی در انجام اقدامات غیرمستقیم برای قیمت خرید گندم تضمین 1700 تومان است، ولی قیمت خرید این محصول در کشورهای اطراف حدود 4000 تومان است، مسلما تفاوت بین قیمت 2 هزار و 300 تومان باعث می شود دست دلال ها برای خارج کردن این محصول مهم از مرز باز باشد و حتی باعث شود این محصول در داخل بعنوان غذای دام و طیور استفاده شود.

قیمت تضمینی گندم خرید گندم

وی گفت که اجرای پروگرامینگ تولید کشاورزی با ظرفیت بومی ایران با هم هماهنگی نیست و دولت می گوید: “دولت در سیاست های خود، بدون در نظر گرفتن سخنان نمایندگان کمیسیون تخصصی بخش کشاورزی به خوبی قانونهای لازم را به اجرا نمی گذارد. عده ایی از نمایندگان مجلس مخصوصا کاندیدای مردم مهاباد در پارلمان مجلس با اعتراض به اهمیت ندادن دولت در خرید تضمینی گندم گفت این موضوع اشکال در سیاست خودکفایی تولید گندم ایجاد می کند .

او بر این موضوع پافشاری کرد که اگر برای کشاورزان و برای محصولاتی که کشاورز می کارد بدون توجیح مالی باشد . کشاورزان بجای گندم دنبال کشت محصولات دیگر برای کشت خواهند رفت علیرغم هزینه بالای تولید کشاورزی و کشت محصولات مانند گندم، هزینه آن 1700 تومان توجیح مالی ندارد .

در آخر، عضو کمیته کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی تأکید کرد که وزارت جهاد کشاورزی قانون مجلس را اجرا کرده است و اظهار داشت: “هم اکنون قوانین کشاورزی بهره وری سالیان دراز است که اجرایی شده است ولی فقط هفتاد درصد آن عملی شده است و این ضعف دولت در اجرای برنامه های گسترش کشاورزی است .

نهاده های و کلاهای ضروری کشاورزی در سمنان

رئیس تعاون روستایی سمنان بیان داشت : از ابتدای سال 1398، میزان 1100 تن کود به منظور زراعت و باغبانی در دسترس مردم قرار گرفته است که صد تن آن مربوط به بذرگندم است و هشت صد و پنجاه تن بذر جو کشاورزان تامین شده است. احسان عباسپور در این خصوص ادامه داد: “از آغاز سال هزاروسیصدو نود و هشت ، ده هزار کیلو ششصد و نود و چهار برنج ، سیصدو دوازه تن گوشت منجمد حیوانی و طیور، صد تن انواع کود به روستائیان استان سمنان منتقل و پخش شده اند

یک دیدگاه ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *