گسترش کشت صیفیجات در گلخانه

گسترش کشت صیفیجات در گلخانه، طبق گزارشی که از وزارت جهاد کشاورزی بدست امده ، مدیرکل دفتر امور گلخانه ها ، گیاهان دارویی و قارچ خوراکی ، با اشاره به ابلاغیه وزیر جهاد کشاورزی مبنی بر انتقال محصول سبزیجات و قارچ خوراکی از فضای خارج به محیط های کنترل شده و گلخانه ای استان جنوب کرمان ، خراسان رضوی ، سیستان و بلوچستان ، اصفهان ، تهران ، یزد ، هرمزگان به عنوان پروژه های آزمایشی انتخاب شده اند.غلامرضا تقوی گفت مساحت کل ارتباطات برای این استانها در سال جاری ۱۰۰۰ هکتار بوده و سه برابر ظرفیت منطقه پیش بینی شده مشخص شده است.

 

مدیر کل دفتر امور گلخانه ،گیاهان دارویی و قارچ خوراکی ادامه داد گنجایش های ذکر شده تا آخر شش ماه اول امسال شناسایی شده است و اظهار داشت: از سه هزار و بیست هکتار ، و۱هزار و دویست و چهل هکتار دارای شرایط انتقال سبزی و صیفی جات از فضای باز به محیط مشخص شده در این هشت استان بوده است.

محمدرضا تقوی ادامه داد: گنجایش سه برابر در استان اصفهان معادل صدوبیست هکتار ، جنوب کرمان سیصد هکتار ، تهران سیصد هکتار ، فارس هزار هکتار ، هرمزگان سیصد هکتار ، یزدصدوپنجاه ، سیستان بلوچستان سیصدوپنجاه هکتار شناسایی شدند.
تقوی گفت: این زمین ها جهت اخذ مجوز بهره برداری و موارد دیگر به سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی ارجاع می شوند.

وی گفت اندیشیدیم که امسال به طور کامل بر اساس میزان اعلام شده انتقال سبزیجات و صیفی جات در هزار هکتار اجرا شود وی اظهار داشت: طبق برنامه ریزی های صورت گرفته در سال آینده ، تمام استان های کشور نیز باید کشت سبزیجات و صیفی جات از محیط های باز به کنترل شده انتقال دهند این در استانهای دیگر نیز گزارش شده است.

خرید تضمینی گوجه برای 10 کارخانه در فارس

صمد رنجبری گفتن اینکه قیمت گوجه فرنگی برای خرید هزارو صدوپنجاه تومان تضمین شده است و ادامه داد: ۷ کارخانه فرآوری در شهر مرودشت ، دو کارخانه دیگر در شهرهای خرمبید و شیرار و یک کارخانه در اصفهان به عنوان عوامل خرید پشتیبانی گوجه فرنگی همکاری می کنند. برای رشد سریع گوجه فرنگی به انواع کود های کلات آهن ، سوپر فسفات تریپل نیاز می باشد
بنا به گفته صمد رنجبری ، خرید پشتیبانی گوجه فرنگی به دستور وزیر جهاد کشاورزی و با همکاری موثر تعاونی روستایی به عنوان نماینده مردم از ۲۳مرداد آغاز می شود و تا پایان مهر ادامه خواهد داشت. او گفت هدف از به اجرا درآوردن این پروژه را تولید پایدار، حفظ قیمت محصولات در بازار و جلوگیری از ضرر تولیدکننده عنوان کرد.

یک دیدگاه ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *