اهمیت کود دهی درخت پسته

اهمیت کود دهی درختان پسته بعد از تولید و رویش اولین برگ های گیاه و با توجه به تنش های موجود حین رشد برای گیاه، استفاده از راه های تشویقی برای رشد گیاه مهم ترین گام در پرورش درخت پسته است. کود پسته نیز برای درخت پسته با این ارزش اقتصادی اهمیت بیشتری دارد و اگر خواهان به دست آوردن محصول بیشتری در مدت زمان کمتر هستید، به طوری که درآمدزایی شما از باغ پسته به صورت تقریبی تضمینی باشد لازم است اهمیت های استفاده از کود پسته را همواره در نظر داشته باشید. استفاده از کود مخصوص پسته کلید امنیتی باغدار و اقتصاد مرتبط با کشاورزی یک کشور است. پس باید همواره بدان توجه داشت.

اهمیت کود دهی درختان پسته

دلیل اهمیت کود دهی درختان پسته

در تعریف کود برای درخت پسته به صورت خلاصه و مفید می توان گفت که افزایش محصول برابر با مصرف انواع کود های پسته با برنامه های از پیش تعیین شده می باشد. در تحقیقات انجام شده ثابت شده است که هیچ کشوری تا به حال نتوانسته است اقتصاد این محصول را بدون استفاده از کود پسته و فقط با مصرف آب و آفتاب تامیین کند.

  • اهمیت تعادل در استفاده از کودپسته
    همیشه تعادل در استفاده از کود برای درختان پسته حرف اول را میزند. در برخی از باغات پسته به علت مصرف زیاد کود های شیمیایی پسته سلامت این محصول به خطر می افتد؛ در برخی نیز با استفاده خیلی کم می توان گفت که مصرف در حد تجارت و توسعه پسته نیست ! پس تعادل در استفاده از کود های پسته حرف اول را میزند.
  • اهمیت محتویات کود پسته
    به صورت معمول کود برای پسته ترکیبات ثابتی از عناصر سبک را در بردارد که در رشد، شادابی و تولید محصول بیشتر برای این درخت موثر هستند. کود های پسته حاوی فسفر، فسفات و نیتروژن برای ین درختان به عنوان غذای اصلی برشمرده میشود که نسبت معمول آن ها به ترتیب 4:2:1 می باشد با نسبت های مناسب کود پسته در آینده بیشتر آشنا خواهید شد.
2 دیدگاه در اهمیت کوددهی درختان پسته
  1. خیلی خیلی ممنونم از مطالب خوبتون. واقعا به من کمک کرد.


[بالا]

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

twst