نحوه پرورش درخت انبه در منزل

نگهداری درخت انبه در خانه چگونه است؟ استرالیا سالانه حدود چهل و شش هزار تن میوه تولید می کند. آیا می خواهید در حیاط خانه خود به این تعداد اضافه کنید؟ در اینجا نحوه رشد یک درخت انبه آورده شده است. بیش از 500 رقم مختلف انبه وجود دارد که از نظر شکل و طعم متفاوت است ، درختان بیشتر به عنوان نهال پیوندی فروخته می شوند اما برخی از انواع را می توان از طریق بذر پرورش داد. تولید میوه بذر انبه معمولاً حدود هشت سال طول می کشد در حالی که نهال های پیوندی سه تا پنج سال طول می کشد.

نگهداری درخت انبه در خانه نحوه پرورش درخت انبه در منزل

اقلیم درخت

انبه آب و هوای استوایی و نیمه گرمسیری با تابستانهای مرطوب و گرم و زمستان های خنک و خشک و بدون یخ را ترجیح می دهد. موقعیتی آفتابی و باز را انتخاب کنید که در برابر وزش باد شدید محفوظ باشد. اگر در آب و هوای خنک تری درخت می کارید ، برای استفاده از گرمای ساطع شده از آن ، به یک دیوار آجری رو به شمال نیاز دارید.

خاک مناسب انبه

درختان انبه تقریباً در هر خاکی اعم از ماسه ای ، لومی یا خاکی رشد خواهند کرد ، اما به عمق و زهکشی مناسب نیاز دارند.

کاشت درخت انبه

می توانید در تمام طول سال درختان انبه بکارید ، اما بهترین زمان برای کاشت این درخت پاییز است. با حفر سوراخ و ترکیب مواد آلی اضافه شده مانند کمپوست یا کود گاوی پوسیده شروع کنید. پس از کاشت نهال به همان عمق برای بهبود زهکشی ، دور آن تپه ای تشکیل دهید. آن را خوب آبیاری کرده و با یونجه مالچ کنید.

آبیاری

در حالی که درخت انبه شما جوان است ، اما برای رشد نیاز به آبیاری منظم دارد. قبل از افزایش تدریجی زمان آبیاری به یک یا دو بار در هفته برای سال اول ، آن را یک روز در میان آبیاری کنید. مهم است که درختان از بهار تا پاییز به خوبی آبیاری شوند اما در اواخر زمستان ، قبل از شروع گل ، کم آبیاری کنید.

کودهی درخت انبه

به درختان انبه یک کود کامل غنی شده با پتاسیم در ماه های گرم بدهید تا رشد ساقه و برگ سالم را ترغیب کند و همچنین باعث گلدهی و باردهی شود. خاکهای شنی نسبت به لوم یا خاک رس به کود بیشتری احتیاج دارند اما به خاطر داشته باشید که درختان جوان به کوددهی بیش از حد حساس هستند. پایه درخت را هر سال بهار با کاه نخود مالچ کنید.

مشکلات درخت انبه

ایننوع درخت مشکلات مختلفی دارند، این نوع درختان اغلب مگس های میوه را به خود جلب می کنند بنابراین هر میوه را پس از تشکیل با کیسه مگس میوه ای بپوشانید. همچنین به آنتراکنوز حساس هستند – یک بیماری قارچی باعث ایجاد لکه های سیاه روی برگها و میوه ها می شود. در جاهایی که گردش هوا خوب است آن را بکارید و از خیس کردن شاخ و برگ خودداری کنید. قسمت های آسیب دیده را هرس کنید ، آنها را کیسه کنید و در سطل آشغال قرار دهید تا از گسترش اسپورهای قارچ جلوگیری شود.

Garden Clinicمی گوید که یک شکایت رایج کمبود میوه است. میوه انبه به عوامل مختلفی بستگی دارد. دمای زیر 10 درجه هنگام گلدهی در بهار باعث کاهش مجموعه میوه می شود. همچنین آب و هوای مرطوب در هنگام گلدهی می تواند منجر به عفونت آنتراکنوز شود که باعث از بن رفتن  میوه می شود.

هرس

معمولاً به هرس نیاز نیست. درخت را آموزش دهید تا یک ساقه اصلی واحد داشته باشد ، در اولین سالهای رشد شاخه های جانبی داشته باشد. چوب های مرده ، آسیب دیده یا بیمار را همانطور که مشاهده می کنید بردارید.

محصول

وقتی رنگ پوست از سبز به زرد ، نارنجی یا قرمز تبدیل شود ، انبه آماده برداشت است. میوه ها معمولاً حدود صد تا صدو پنجاه  روز پس از گلدهی رسیده می شوند.

تکثیر درختان انبه

تکثیر توسط بذر فقط برای انواع انبه پلی جنینی مانند کنزینگتون پراید توصیه می شود. برای انجام این کار ، پوسته انبه را با دقت شکاف دهید ، بذر را برداشته و در گلدان بزرگی بکارید که بذر کمی از سطح خاک بیرون زده باشد. مهم است که حداقل در دمای ثابت 21 درجه باقی بماند. جوانه زدن معمولاً ظرف سه هفته اتفاق می افتد. درختان انبه را می توان از طریق پیوند نیز تکثیر کرد ، در این قسمت بخشی از درخت مادر (پیوندک) با یک گیاه ریشه دار (پایه) پیوند می خورد.

یک دیدگاه برای نگهداری درخت انبه در خانه
 1. سلام
  نهال انبه من نزدیک ۲۰ تا ۳۰ سانت رشد کرده اما جدیدا رشدش کم شده و روی برگ هایش لک های سیاه زده شده و همچنین روی خاک کپک زده شده

  میخوام بدونم تو این فصل چطور ازش مراقبت کنم
  چون تو بالکن بزارم سرما و باد شدید میخوره بهش
  و در خانه بزارم هم نور آفتاب نمیخوره
  اگه میشه راهنمایی کنید


[رفتن به بالا]

یک دیدگاه ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *