شرایط پرورش درخت خرمالو

کاشت درخت خرمالو: نام گیاه شناسی درخت خرمالو، Disospyros، جزو درختان زینتی مقاوم به سرما است که اغلب به “غذای خدایان” ترجمه می شود. در حالی که برخی می گویند این ترجمه از یونانی کاملاً دقیق نیست، این به شما می دهد که چقدر مردم در طول تاریخ برای خرمالو ارزش قائل بوده اند.اد لایوو متخصص میوه می گوید: خرمالو انواع زیادی دارد، از جمله انواع ژاپنی و آمریکایی، گوشت روشن، گوشت تیره، سفت و نرم.

شرایط پرورش درخت خرمالو

نگهداری درخت خرمالو و خواص آن

احتمال وجود دارد که تنوعی وجود داشته باشد که درخت خرمالو به خوبی در جنگل رشد کند. به عنوان مثال، خرمالو آمریکایی همیشه باید نرم استفاده شود و معمولاً در غرب میانه یا مناطق سردتر ساحل شرقی کشت می شود. انواع ژاپنی همگی با آب و هوای ملایم ساحلی ایالات متحده سازگار هستند.

کاشت و داشت میوه خرمالو

با این حال، چند دلیل وجود دارد که این درختان زیبا در حیاط همه رشد نمی کنند. طبق گفته Laivo، درختان خرمالو کمی گرانتر از درختان میوه معمولی هستند زیرا تکثیر آن گران است. نه تنها درخت به سختی جوانه می زند، بلکه جوانه ها همیشه نمی گیرند و گاهی کمتر از 60 درصد درختان از حفاری جان سالم به در می برند. بنابراین پرورش دهند گانی  چالش تکثیر درختان خرمالو را به عهده می گیرند و بقیه ما می توانیم درختان جوان، سالم و پیوندی را بخریم. مطمئناً کمی بیشتر پرداخت خواهید کرد، اما سرمایه گذاری به روش های دیگری بازده خوبی ارائه می کند. مراقبت از درختان خرمالو واقعا آسان است. آنها در واقع بسیار سازگار با طیف وسیعی از خاک غنی شده با کود مناسب هستند، عاری از بیماری و آفات هستند، و اساساً پس از استقرار به خشکی مقاوم هستند. بسته به آب و هوای شما، درخت خرمالو را می توان در اوایل بهار یا زمستان کاشت.

راهکارهای دستیابی به محصولی بهتر در کشت خرمالو

قبل از اینکه برای درختان پول خرج کنید، بدانید که چه چیزی می خرید. انواع خرمالو وجود دارد. دانستن این موضوع، همراه با ژاپنی، مکزیکی یا آمریکایی بودن درخت شما، تفاوت زیادی در شکل و اندازه درخت و نوع میوه ایجاد می کند. ارقام مختلفی از خرمالو وجود دارد و مهم است که مشخص کنید کدام نوع خرمالو را پرورش خواهید داد.

مراقبت از درخت خرمالو

 نگهداری خرمالو از نظر هرس نیز بسیار آسان است. فقط اندام هایی را که متقاطع و آویزان هستند هرس کنید. برش های ساختاری یا بریدن شاخه ها را تا حدود سومین جوانه داخل درخت پیشنهاد می شود. برش های ساختاری شاخه های قوی برای حمایت از میوه های زیادی ایجاد می کند. خرمالوهای آسیایی تا حدود صفر درجه به سرما مقاوم هستند، اگرچه برخی از گونه های آن مانند اورکا و شنگ تا دمای منفی 20 درجه را تحمل می کنند. خرمالوهای آمریکایی تا منفی 25 درجه مقاوم هستند.

خرمالو چه زمانی می رسد؟

 در حالی که بیشتر میوه ها برای رسیدن به هوای گرم نیاز دارند، خرمالو در پاییز آماده است. خرمالو یک محصول پاییزی است که در درجه اول در ماه سپتامبر تا اوایل سال آینده می رسد. دو نوع خرمالو وجود دارد. میوه قابض زمانی خورده می شود که ژله ای نرم شود.میوه غیر قابض در حالی که سفت است خورده می شود و گس مانند است. خرمالو منبع عالی ویتامین A و C و همچنین پتاسیم و فیبر است.

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

twst