فاکتورهای موثر بر استفاده از کود پسته

انتخاب کود پسته تنها در صورتی برای رشد و باروری این درختان موثر خواهد بود که سطوح مختلف استفاده از این کود ها با توجه به عوامل موثر بر استفاده از کود پسته تعیین شود. این که کود های پسته به چه مقدار و با چه نسبتی به خاک درختان اضافه شوند توسط کارشناسان کشاورزی و باغداران حرفه ای در این زمینه اندازه گیری میشود وبر اساس فاکتورهای مختلف موثر بر استفاده از کود پسته که در ادامه معرفی می کنیم، به کار برده میشوند.

فاکتور های موثر بر استفاده از کود پسته

فاکتور های موثر بر استفاده از کود پسته

فاکتورهای موثر بر استفاده از کود پسته چیست ؟

همان طور که قبلا در تاریخچه استفاده از کود پسته توضیح داده شد، از دلایل وقوع بیماری و آفات گیاهی برای این درختان بعد از استفاده از کود های پسته که ناشی از ویروس ها و عفونت های گیاهی کشف نشده بود، در نظر نگرفتن عوامل موثر بر استفاده از کودهای پسته بود . عوامل مختلفی بر مقادیر مصرفی این کود موثر هستند :
حاصل خیری خاک منطقه
از دست دادن حاصل خیزی خاک در یک منطقه تهدید فوری برای معیشت آن ناحیه و به طور کلی کشور است. متاسفانه حاصلخیزی امری است که با استفاده از کود ها به تنهایی تامیین نمیشود و عوامل مختلفی نظیر خشکسالی نیز آن را تشدید می کند. قبل از استفاده از کود های پسته بهتر است شرایط زمین را از نظر حاصلخیزی آنالیز کرد. نه تنها برای کود های پسته، بلکه برای تمام کود ها باید این مسئله در نظر گرفته شود. از آن جا که کود و مقادیر آن به صورت مستقیم روی سلامت مردم تاثیر گذار است، مصرف بیش از حد کود در خاک ضعیف هدر دادن سرمایه های مالی و انسانی می باشد.
نیاز های غذایی گیاه
استفاده از کود پسته منوط به ارزیابی نیاز های تغذیه ای گیاه پسته می باشد. البته به صورت معمول برای تمامی گیاهان پسته مقدار متقاوتی از ترکیبات ثابت نیتروژنی و فسفر دار توصیه میشود. اما می توان بر حسب شرایط گیاه، نیازهای غذایی برای کود پسته را متغیر دانست و برنامه تغذیه ای را عوض کرد.

محصول پیشنهادی ما :

کود آهن مخصوص پسته کود مخصوص پسته (RNA P1)

کود آهن مخصوص پسته کود مخصوص پسته (RNA P1)

یک دیدگاه ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *