کودهای آهن خارجی موجود در ایران

معرفی دو کود آهن ارزشمند خارجی بسیار دشوار است زیرا کودهای مختلفی یا برندهای گوناگون در بازار موجود است.کود آهن باسشن: این کود آهن دارای میزان اثرگذاری بالایی در جلوگیری از کلروز یا زردی برگ درختان می باشد و ویژه شرایط بسیار سخت درخاک های قلیایی و آهکی استفاده می گردد.

از جمله کمبود آهن در درختان کاهش اندازه و تعداد میوه می باشد که به دلیل مشکل جذب آهن بوجود می آید که با مصرف این نوع کود آهن این مشکل به شکل کاملی رفع می گردد. این کود با بهره گیری از تکنولوژی جدید در بازه PHبین 3تا 11 قابلیت جذب دارد. نوع ترکیب این نوع کود آهن EDDHA می باشد. مقدار درصد ارتو – ارتو آن حدود 4.8 می باشد. این کود آهن به 100% محلول در آب می باشد. این کود آهن به شکل میکروگرانول می باشد. این کود آهن محصول کشور اسپانیا می باشد.

یک نمونه ای از کود آهن eddha

یک نمونه ای از کود آهن eddha

کود آهن فروداب6

یکی دیگر کود آهن ارزشمند خارجی کود کلات آهن و کود هیدروپونیک با مقدار 6% آهن کلات شده به اضافه مقدار نیتروژن و پتاسیم به حالت میکروگرانول می باشد. رنگ میکروگرانول این کود آهن قهوه ای مایل به قرمز می باشد. این کود آهن جهت برطرف نمودن مشکل کمبود آهن در محصولات مختلف زراعی و باغی و کشاورزی استفاده می گردد. محصول ارائه شده، محصول موثری برای پیشگیری و درمان کلروزآهن می باشد. کود آهن کلات شده دارای ترکیب EDDHSA می باشد. این کود آهن در گروه سولفونیک در حالت پارا قرار می گیرد. این کود آهن عامل کمپلکس کننده کلات EDDHSA برخلاف سایر عاملین کمپلکس دارای زنجیره ارتو- ارتو 100% می باشد. ویژگی  منحصربه فرد این کود جذب بالا و حلالیت کامل آن می باشد. کود آهن فروداب 6 دارای پایداری و تاثیر زیادی جهت اثرگذاری بر روی گیاهان دارد. مصرف این کود آهن جهت خاک های قلیایی و آهکی توصیه می شود زیرا در عرض چند روز با افزایش و برگشت رنگ زیادی از درختان به سبز می شود. میزان افزایش گلدهی و نیز افزایش شدید رنگ میوه در گیاهان گلخانه  و هم چنین باغات کشاورزی از جمله دیگر اثرات مصرف این نوع کود آهن ی باشد. مصرف این نوع کود آهن در فصل بهار،جهت درمان و پیشگیری از کلروز آهن توصیه می گردد.

یک دیدگاه برای معرفی دو کود آهن ارزشمند خارجی جهت استفاده
  1. الان از این کود ایرانی موجود دارید؟


[رفتن به بالا]

یک دیدگاه ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *