GMO یا تعریف جی ام او؟

GMO چیست و تعریف توسعه کشاورزی صنعتی :  انسان ها هزاران سال است که گیاهان را اصلاح ژنتیکی می کنند. اما ما قبلاً این کار را به روشی قدیمی انجام می دادیم – با انتخاب. کشاورزان باستان فقط از شیرین ترین میوه ها، نسل به نسل، بذر کاشتند و اطمینان حاصل کردند که هر گونه تغییر ژنتیکی که شیرینی را افزایش دهد، زنده خواهد ماند. با انتخاب گیاهانی با گلهایی به طور فزاینده سفید، بسیار ریز، کشاورزان یک گیاه کوچک گیاهی را به گل کلم تبدیل کردند.. اصلاح ژنتیکی مدرن در آزمایشگاه ها انجام می شود. دانشمندان با شناسایی ژن های نامزد برای صفات مورد نظر، مانند مقاومت در برابر خشکسالی یا گرما، شروع می کنند. ژن لازم نیست از یک گیاه باشد. محققان می توانند ژنی را از قارچ، باکتری یا حیوان کاشت کنند. بنابراین چگونه GMO های مدرن یا موجودات اصلاح شده ژنتیکی ساخته می شوند؟ هنگامی که یک ژن بالقوه مفید شناسایی شد، محققان میلیون ها نسخه از آن قطعه کد ژنتیکی تهیه می کنند. برای ورود این ژن به گیاه هدف، آنها می توانند ژن ها را بر روی یک تکه تنگستن یا طلا پخش کنند، آن را به سلول گیاه هدف شلیک کنند و امیدوارند که برخی از ژن ها در DNA گیاه ادغام شوند.

GMO چیست؟ غذاهای اصلاح شده ژنتیکی تعریف جی ام او

 

 GMO در بیوتکنولوژی مواد غذایی

به راستی GMO چیست یک رویکرد پیچیده تر، استفاده از گیاهان زراعی است. در طبیعت، این میکروب ها به سلولهای گیاه حمله کرده و توالی ژنتیکی را در DNA خود وارد می کنند که گیاه را مجبور می کند مواد غذایی برای گیاهان زراعی درست کند. توسعه کشاورزی صنعتی یک ترفند مفید است. و محققان راهی را کشف کرده اند که با استفاده از آن می توان ژن های دیگر را در ژن های دیگر در DNA گیاهان وارد کرد، مانند ژن هایی که تحمل به خشکی را افزایش می دهند. “ژن های نشانگر” که همراه با ژن کاشته شده به دانشمندان کمک می کنند تا این گیاه DNA جدید را تصویب کنند. سپس فرایند آزمایش آغاز می شود. محققان چندین نسل از گیاه تراریخته را برای اطمینان از زنده بودن توالی ژنتیکی جدید پرورش می دهند. آنها همچنین اطمینان حاصل می کنند که ژن جدید در واقع یک ویژگی مانند مقاومت به خشکی به گیاه منتقل می کند. غذاهای اصلاح شده ژنتیکی آزمایش می شوند تا اطمینان حاصل شود که حاوی همان مواد مغذی موجود در غذاهای اصلی هستند، اما به طور کلی از نظر ایمنی آزمایش نمی شوند. در حالی که برخی از مطالعات حیوانی برای اطمینان از ایمن بودن پروتئین هایی که ژن معرفی شده تولید می کند، انجام می شود، ارزیابی خطرات طولانی مدت برای سلامتی دشوار است. بسیاری از مردم خواستار برچسب گذاری اجباری غذاهای GMO شده اند.

توسعه کشاورزی صنعتی و محصولات غذایی  GMO

 با این حال، از نظر زیست محیطی، می توان GMO ها را دچار مشکل کرد.اماتوسعه کشاورزی صنعتی چگونه است :  یکی از متداول ترین کاربردهای اصلاح ژنتیکی، دادن توانایی ذرت یا گیاهان سویا برای زنده ماندن در معرض علف کش های خاصی است. به این ترتیب، کشاورزان می توانند علف کش ها را روی مزارع خود بپاشند و تنها گیاهانی که باقی می مانند محصول GMO خواهد بود.GMO چیست و مشکل این استراتژی این است که هر علف هرز که از هجوم شیمیایی جان سالم به در ببرد شروع به مقاومت در برابر علف کش می کند. این امر باعث می شود تا کشاورزان هر چه بیشتر مواد شیمیایی را روی مزارع خود بپاشند. مقادیر زیادی از سموم دفع آفات به طور کلی برای محیط زیست مضر است، اما موارد خاصی وجود دارد که مواد شیمیایی آسیب جدی دیده اند. به عنوان مثال، پروانه های سلطنتی به جمعیت سالم گیاهان شیرین تکیه می کنند، گیاهی که معمولاً در مزارع کشاورزی در سراسر غرب میانه ایالات متحده یافت می شد. اما استفاده گسترده از محصولات مبتنی بر گلیفوزات در ارتباط با محصولات مهندسی شده ژنتیکی، به تخریب جلبک کمک کرده است. طی پانزده سال گذشته، جمعیت پروانه های سلطنتی بیش از هشتاد درصد کاهش یافته است. گلیفوسیت همچنین سلامت انسان را به خطر می اندازد. مطالعات اخیر تأیید می کند که خطر سرطان را به همراه دارد و ممکن است با سایر تأثیرات سو بهداشتی بر تولید مثل، رشد کودک و اندام های داخلی مرتبط باشد.

یک دیدگاه ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *