معرفی کود کاکتوس

کاکتوس و انواع آن گیاهانی بیابان زی و خشکی زی هستند و ساختار آن ها برای رشد در نقاط گرم و خشک بهینه شده است. اما این موضوع به معنای عدم نیاز کاکتوس به آب ، خاک مناسب، کود کاکتوس باکیفیت و تامین مواد غذایی آن ندارد. شاید اهمیت میزان آب دهی و مواد غذایی در این دسته گیاهان نیز بیشتر باشد. ارتباط پیچیده ای میان میزان نور، رطوبت، مواد غذایی و رشد این گیاه وجود دارد. برای این که کمبودهای خاک های فقیر در مناطق مختلف را جهت رشد کاکتوس برطرف کنند، استفاده از کودهای کاکتوس راه حلی کم هزینه و مناسب است. آشنایی با کود کاکتوس و تاثیر آن بر رشد گیاه را در ادامه خواهید خواند.

معرفی کود کاکتوس

معرفی کود کاکتوس

معرفی کود کاکتوس و استفاده از آن

دوره فعال رشد کاکتوس و ساکولنت ها معمولا 1و نیم سال است. در این مدت لازم است که گیاه با استفاده از کودهای کاکتوس مناسب و آبیاری برنامه ریزی شده تغذیه شود.
کود مناسب کاکتوس
کود کاکتوس مقادیر مختلفی از عناصر را در خود جای می دهد که معمولا حاوی نیتروژن در حدود یک چهارم نرخ معمول می باشد. کود کاکتوس در طول فصل رشد این گیاه به صورت مایع به مقادیر معین آب اضافه میشود.
ترکیبات کود کاکتوس
کودهای کاکتوس باید به صورت رقیق شده مصرف شوند و نیاید مستقیما به خاک افزوده شوند. در این کود ها نیتروژن، فسفر و پتاس وجود دارد. عناصر کود کاکتوس باید در کنار باقی بخش های خاک بهینه شود. به این معنا که ترکیبات خاک نیز در تاثیر کود کاکتوس نقش دارد. خاک و گلدان کاکتوس باید متخلل باشد و اجازه عبور کود کاکتوس مایع را بدهد.
برای کاکتوس های گلدار این نکته اهمیت بیشتری پیدا می کند. خاک ها باید شامل مخلوط تورب زمینی کم و آهک، شن و ماسه، سنگریزه های کوچک و ورمیکولیت باشند. نسبت مقادیر باید با کود کاکتوس هماهنگ شود و در گلدان های خاصی ریخته شوند که تنفس گیاه را ساده تر کنند.

محصول پیشنهادی ما :

 

کود کاکتوس

یک دیدگاه ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *