مصرف کود ورمی کمپوست

استفاده از کود ورمی کمپوست در واقع شکستن مواد آلی با استفاده از کرم ها، باکتری ها و قارچ ها می باشد. در طبیعت مواد آلی از طریق موجودات تجزیه می شوند و با مدیریت کمپوست می توان به این فرآیند موجود در طبیعت سرعت بخشیده و یک کود کامل تولید نمود.

موارد استفاده از کود ورمی کمپوست

موارد استفاده از کود ورمی کمپوست بسیار گسترده می باشد. این کود در باغ خانه ها، خانه های روستایی، گلخانه ها، کشاورزی ارگانیک، باغ های میوه، چمن زار ها، گیاهان باغی، گلدان، باغ سبزیجات آشپزخانه، پرورش گل، باغبانی علمی، کشاورزی و زراعت، گیاهان پرورشی و جوانه زنی و بالا بردن آب مجازی گیاه مورد استفاده قرار می گیرد. از مزایای کلی ورمی کمپوست می توان به ارگانیک بودن، مواد مغذی بالا، میکروارگانیسم ها، گیاهان سالم، افزایش رشد گیاهان، احتباس آب اشاره نمود. کود ورمی کمپوست و کرم های موجود در آن منابع ارزشمندی را از زباله های قابل دفن به خاک باز می گردانند و خاک را سالم تر با ایجاد گیاهان بهتر را موجب می شوند.

استفاده از کود ورمی کمپوست

کرم های کود ورمی کمپوست

کرم های کود ورمی کمپوست بزرگترین دوست محیط زیست می باشند. کرم های خاکی همچنان که تغذیه می کنند، با بلعیدن خاک و هضم آن، مواد غذایی ارزشمندی را خارج می کنند که غنی از نیتروژن، فسفات، کلسیم و منیزم می باشد. کرم ها در واقع موجب غنی سازی خاک شده و نه تنها یک خاک فوق العاده را برای باغ ها ایجاد می کنند بلکه تا حد زیادی میزان زباله هایی که به محل دفن زباله ها فرستاده می شوند را کاهش می دهند.
کرم ها خوردن انواع مواد غذایی را دوست دارند و عاشق ته مانده های غذا هستند. آنچه برای آن ها خوشایند نیست گوشت، استخوان و مواد لبنی می باشد که موجب ایجاد بوی نامطبوع شده و میهمان های ناخواسته را به سمت ظروف کود ورمی کمپوست می کشانند.
کرم ها همچنین مقوا و حتی مواد کیسه های جاروبرقی را می خورند و سپس آن ها را به مواد مغذی کمپوست تبدیل می کنند که می توان به عنوان کود برای انواع گیاهان استفاده کرد. کود ورمی کمپوست که توسط این کرم ها تولید می شود، غنی ترین شکل موجود از کود می باشد که بالاترین درصد رشد گیاهان را موجب می شود.

ویژگی کرم های کود ورمی کمپوست

از ویژگی کرم های کود ورمی کمپوست می توان به موارد زیر اشاره نمود:
• کرم های خاکی بسیار پرکار بوده و فعالیت بالایی دارند.
• این کرم ها موجب سالم ماندن خاک و گیاهان می شوند و این خود موجب می شود تا بیماری های گیاهان به حداقل برسد.
• این کود موجب رشد سریع ریشه شده و جوانه زنی گیاهان را سریعتر می کند.
• مدت زمان شکوفه زنی گیاهان را افزایش می دهد و موجب افزایش قدرت گیاهان می شود.
• کود ورمی کمپوست چمن ها را سرسبز تر می کند.
• استفاده از آن در اطراف حیوانات مضر نبوده و موجب سوختگی گیاهان نمی شود.

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

twst